icon_white_edit
icon_white_mail
icon_white_search
icon_white_tree
icon_white_home


Jarní brigáda

  

 

A jak to tedy všechno bylo? Sešli jsme se oba dny - v pátek i v sobotu, sice ne v příliš hojném počtu, ale zato v plné síle. Plán byl jednoduchý - pokusit se zrýt co nejvíce z plochy dolní terasy. Oproti loňské sezóně jsme tvar a velikost trochu upravili - bylo potřeba rozšířit zatravněné průchody, aby se po zahradě dalo pohodlně chodit a tvar přizpůsobit také novému osevnímu plánu. Chtěli bychom, aby vznikly dlouhé barevné pruhy oranžových měsíčků a afrikánů, fialového včelníku a možná i merlíku čilského. Půdu necháme odpočinout od intenzivního pěstování zeleniny a salátům a ředkvičkám zasvětíme menší záhony na horní terase a kruhový permakulturní záhon. 

A tak jsme ryli. A vytahovali kořeny pýru, svlačce a odstraňovali travní drny. Počasí bylo krásné a za příjemného povídání (o knihách z dětství, o psích granulích, o dovolené, o merlíku čilském, o dětech, o vaření a samozřejmě o zahradě) nám práce utíkala. V sobotu odpoledne jsme rozdělali první letošní oheň a opekli si buřty k obědu. Sice se nám nepovedlo dokončit všechno, ale velkou část jsme zdolali a musíme také ještě něco nechat kolegyním! 

Za účast moc děkujeme: Ivě, Iloně, Romaně, Světlaně, Leoně, Martině, Petrovi a jeho paní, Báře, Kubovi, Věře, Kristině a Janě. A těšíme se na příště. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

více obrázků ....