icon_white_edit
icon_white_mail
icon_white_search
icon_white_tree
icon_white_home


ORION otevření zahrady

  
Slavnostní otevření komunitní a terapeutické zahrady
 
Už od rána jsme s obavami pozorovali oblohu a čekali, zda konečně přestane pršet. Počasí nás ale nakonec přinutilo uchýlit se do jídelny CENTRA ORION. Paní Ilona Mikušová, ředitelka centra krátce vysvětlila, jakému účelu má zahrada sloužit a jaká vedla cesta k jejímu vzniku. Zahradu se podařilo založit v krátkém čase zejména díky spolupráci s naším Sdružením SPLAV z.s. v rámci projektu Zahrady u SPLAVu.
 
Zahrada je umístěna netradičně na panelové ploše užívané dříve jako parkoviště, zeleninu a květiny zda budou pěstovat ve vyvýšených záhonech. Také proto byla nezbytná pomoc dobrovolníků a sponzorů, kteří poskytli materiál a pomohli s některými řemeslnými pracemi. Za dřevo děkujeme firmě MATRIX a.s. a za sudy Škoda Auto a.s. Zahradu založili a udržují zaměstnanci Sdružení SPLAV a postupně se přidávají také zaměstnanci a klienti ORIONu.
 
 
V jídelně ORIONu jsme tak už mohli ochutnat zeleninu z vlastní zahrady, zatímco nám paní Božena Kovaříčková vyprávěla o tom, jak vyvýšené záhony vytvořit, co v nich pěstovat a jaké jiné alternativní způsoby pěstování už sama na balkoně svého panelového bytu vyzkoušela.
 
 
 
 
Naštěstí se pak počasí přece jen umoudřilo a my jsme mohli vyrazit na obhlídku zahrady. A nezůstalo jen u obhlídky. Díky mnoha příznivcům, kteří přinesli na zahradu pestrou paletu květin, keřů i zeleninové sadby, jsme mohli zahradu zase o něco obohatit.
 
 
 
 
 
Před budovou již stojí altán, který je velmi využívaný kliety, ať už na odpočinek, nebo při terapiích.
 
 
 
V zahradě nesmí chybět ani Hotel pro hmyz :-)
 
 
Podle ohlasů se zahrada líbí a to je naše největší odměna. Ať zahrada slouží a plní svůj učel. Děkujeme ještě jednou všem, kteří přispěli sadbou, květinami a keři.