Slavnost pro děti

Tentokrát jsme neponechaly (přiznejme to otevřeně - ano máme několik pomocníků mužského pohlaví, ale vůdčím týmem naší zahrady jsou ženy) nic náhodě. Již den předem jsme zatarasily vchod na zahradu, aby se nám opět nestalo, že před námi zaparkuje dodávka s holandskými sýry. V neděli jsme byly úderem osmé všechny na místě a tradiční složení posílila Martina, kterou jsme poprosily o pomoc s organizací. Je to totiž zkušená pořadatelka akcí pro děti a sama maminka dvou malých dětí. Do deseti hodin jsme tak tak stihly vše připravit a pět stanovišť bylo otevřeno malým návštěvníkům. Cílem bylo absolvování všech úkolů či disciplín a po nasbírání pěti razítek na kartičku, získal každý účastník medaili. 

 

Na prvním stanovišti byl úkol jednoduchý - zavěsit obrázkové karty k zelenině či ovoci. I když , víte kam patří takové rajče? Druhé stanoviště bylo laděné sportovně - házely se kroužky, chodilo po laně nebo skákalo přes švihadlo. Třetím úkolem bylo vybarvit nebo přímo nakreslit obrázek se zahradnickou tématikou. Následovalo sázení. Každý si vybral rostlinku - na výběr jsme měly slunečnici, divoké rajčátko nebo lichořeřišnici - a vlastnoručně se pustil do zasazení semenáčku do květináče. Rostlinka se zalila, opatřila samolepkou a každý malý pěstitel získal instrukce k další péči. Pátý úkol byl nejtěžší - vyluštit bylinkový kvíz. Každý musel nejprve v zahradě najít bylinku opatřenou číslem a po té co ji poznal, zapsat její český název do křížovky. K dispozici byla dvoustupňová nápověda. Kdo se nemohl zúčastnit osobně, může si "bylinkovou stezku " projít alespoň virtuálně. Pro menší děti jsme měly připravené jednodušší přiřazování obrázků. Tak co, hotovo? Poznali jste všechno? Tak ještě rychle k Martině na bublifukovou party, pro medaile a domů... 

 

Dětí přišlo něco kolem stovky, dospěláky jsme nepočítali. Atmosféra byla fantastická a odcházející usměvavé děti nám byly nejlepší odměnou. A co plánujeme na příště? Tentokrát něco trochu klidnějšího, odpočinkového a kreativního. Kdy? V neděli 19. 7., opět v den farmářských trhů na Doudlebském zámku. Sledujte nás! 

 

 

 

více fotek 


Zpracováno systémem WEBEasy od firmy TH SOFT. Vytištěno ze stránek www.zahradyusplavu.cz 22. 10. 2021, 16:01